Zpět na hlavní stránku

Pohádková noc v Hotelu pod Zvičinou

Pohádková noc byla odvážně pojatá společenská událost v Hotelu pod Zvičinou. Na této akci nebylo vlastně nic, co by se obešlo bez aktivního přístupu účastníků. Na české poměry to byla akce poměrně riskantní, ale vyšla dokonale.

Děti měly za úkol si v tvůrčích dílnách vyrobit kostýmy a rekvizity a nacvičit jednoduchou textově improvizovanou pohádku. Dospělí měli za úkol během noci vytvořit animovaný film (od kreseb po vlastní animaci).

Jsem autorem dějové linky pohádky "O vojákovi, zakleté víle a zázračné studánce" napsané podle místní pověsti. Zároveň jsem režijně vedl děti, které ji během odpoledne zahrály.

Jsem také autorem scénáře krátkého animovaného filmu "O dráčkovi pod Zvičinou", který jsem technicky dotáhl na počítači (smíchal jednotlivé obrázky, namluvil a přimíchal k filmu zvuk). Dospělým jsem vysvětlil, co mají nakreslit a jak mají animovat obrázky při fotografování políček filmu. Celý film, který tu vidíte, je skutečně výsledkem kolektivní práce dospělých hostů hotelu.Fotografie ze zkoušky dětského divadelního představení


A v neposlední řadě jsem i autorem plakátu


Zpět na hlavní stránku